Justyna Karolak dziwi się światu. Tym napisem wita wszystkich tablica wjazdowa do miasta, jakim jest Karolakowo. A pod spodem, drobnym maczkiem, widnieje jeszcze dopisek: „Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej”. Z pozdrowieniem dla Salvadora Dali, wita w swoim mieście, na osobistym blogu – Justyna Karolak. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie, pozwól najpierw, że się przedstawię: notki "O mnie" i "Kontakt" znajdziesz w Archiwach – Styczeń 2013.
środa Styczeń 24th 2018
Justyna Karolak dziwi się światu. Tym napisem wita wszystkich tablica wjazdowa do miasta, jakim jest Karolakowo. A pod spodem, drobnym maczkiem, widnieje jeszcze dopisek: "Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej". Z pozdrowieniem od Salvadora Dalego, wita w swoim mieście, osobistym blogu Justyna Karolak. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie, pozwól, że się przedstawię: notki "O mnie" i "Kontakt" znajdziesz w Archiwach - Styczeń 2013.

O literaturze kobiecej

Pewien czytelnik zgłosił mi ciekawy problem do rozstrzygnięcia: czym jest tzw. „literatura kobieca” i jak ja – jako kobieta-pisarz, twórca powieści – rozumiem rolę kobiet-pisarzy we współczesnej literaturze? Postanowiłam przemyśleć ten problem i zająć własne stanowisko w jego obrębie…

alle

Owocem tych przemyśleń jest artykuł pt.: „Literatura kobieca – gatunek czy wymysł?”, który przeczytacie tutaj: 
http://tosterpandory.pl/literatura-kobieca-gatunek-czy-wymysl/

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych dyskusjami zogniskowanymi na literaturze do jego lektury. Artykuł jest dość obszerny: omawia nie tylko rolę kobiet w procesach tworzenia literatury pięknej, ale i role przypisane literaturze, książkom, powieściom – w ogóle. Myślę, że może to być godny punkt wyjścia dla naszych wspólnych przemyśleń i rozmów. Bardzo jestem ciekawa, jak Wy, drodzy Czytelnicy i książkożercy – pojmujecie zawód i funkcję pisarza w nowoczesnym świecie, czym dla Was jest literacka jakość… Zapraszam do komentowania!

Justyna Karolak

Komentuj