Justyna Karolak dziwi się światu. Tym napisem wita wszystkich tablica wjazdowa do miasta, jakim jest Karolakowo. A pod spodem, drobnym maczkiem, widnieje jeszcze dopisek: „Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej.” Z pozdrowieniem dla Salvadora Dali, wita w swoim mieście, na osobistym blogu – Justyna Karolak. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie, pozwól najpierw, że się przedstawię: notki "O mnie" i "Kontakt" – znajdziesz w Archiwach – Styczeń 2013.
piątek Wrzesień 22nd 2017
JUSTYNA KAROLAK DZIWI SIĘ ŚWIATU. TYM NAPISEM WITA WSZYSTKICH TABLICA WJAZDOWA DO MIASTA, JAKIM JEST KAROLAKOWO. A POD SPODEM, DROBNYM MACZKIEM, WIDNIEJE JESZCZE DOPISEK: „JAKĄ CUDOWNĄ RZECZĄ JEST OKO! SWOJE UWAŻAM ZA PRAWDZIWY MIĘKKI APARAT FOTOGRAFICZNY, KTÓRY ROBI ZDJĘCIA NIE ŚWIATA ZEWNĘTRZNEGO, LECZ MOJEJ NAJTWARDSZEJ MYŚLI I MYŚLI JAKO TAKIEJ.” Z POZDROWIENIEM DLA SALVADORA DALI, WITA W SWOIM MIEŚCIE, NA OSOBISTYM BLOGU – JUSTYNA KAROLAK. ZANIM ROZPOCZNIESZ ZWIEDZANIE, POZWÓL NAJPIERW, ŻE SIĘ PRZEDSTAWIĘ: NOTKI "O MNIE" I "KONTAKT" – ZNAJDZIESZ W ARCHIWACH – STYCZEŃ 2013.

O literaturze kobiecej

Pewien czytelnik zgłosił mi ciekawy problem do rozstrzygnięcia: czym jest tzw. „literatura kobieca” i jak ja – jako kobieta-pisarz, twórca powieści – rozumiem rolę kobiet-pisarzy we współczesnej literaturze? Postanowiłam przemyśleć ten problem i zająć własne stanowisko w jego obrębie…

alle

Owocem tych przemyśleń jest artykuł pt.: „Literatura kobieca – gatunek czy wymysł?”, który przeczytacie tutaj:

http://tosterpandory.pl/literatura-kobieca-gatunek-czy-wymysl/

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych dyskusjami zogniskowanymi na literaturze do jego lektury. Artykuł jest dość obszerny: omawia nie tylko rolę kobiet w procesach tworzenia literatury pięknej, ale i role przypisane literaturze, książkom, powieściom – w ogóle. Myślę, że może to być godny punkt wyjścia dla naszych wspólnych przemyśleń i rozmów. Bardzo jestem ciekawa, jak Wy, drodzy Czytelnicy i książkożercy – pojmujecie zawód i funkcję pisarza w nowoczesnym świecie, czym dla Was jest literacka jakość… Zapraszam do komentowania!

Justyna Karolak

PS Jeżeli link do artykułu nie linkuje, to wkrótce chyba napiszę petycję do bożka, który nazywa się WordPress… Póki co – gorąco Was przepraszam w jego imieniu.

Komentuj