Justyna Karolak dziwi się światu. Tym napisem wita wszystkich tablica wjazdowa do miasta, jakim jest Karolakowo. A pod spodem, drobnym maczkiem, widnieje jeszcze dopisek: „Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej”. Z pozdrowieniem dla Salvadora Dali, wita w swoim mieście, na osobistym blogu – Justyna Karolak. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie, pozwól najpierw, że się przedstawię: notki "O mnie" i "Kontakt" znajdziesz w Archiwach – Styczeń 2013.
środa Styczeń 24th 2018
Justyna Karolak dziwi się światu. Tym napisem wita wszystkich tablica wjazdowa do miasta, jakim jest Karolakowo. A pod spodem, drobnym maczkiem, widnieje jeszcze dopisek: "Jaką cudowną rzeczą jest oko! Swoje uważam za prawdziwy miękki aparat fotograficzny, który robi zdjęcia nie świata zewnętrznego, lecz mojej najtwardszej myśli i myśli jako takiej". Z pozdrowieniem od Salvadora Dalego, wita w swoim mieście, osobistym blogu Justyna Karolak. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie, pozwól, że się przedstawię: notki "O mnie" i "Kontakt" znajdziesz w Archiwach - Styczeń 2013.

Manchester 2017 – komentarz karolakowy

Kolejny islamski atak terrorystyczny, a media znów mówią: „incydent”.

Tak, to tylko „incydent”. Zginęły „tylko” 22 osoby. „Osoba” – następne jakże anonimowe słowo. A liczba 22 przypomina tę samą odpowiedź na najważniejsze pytanie egzystencjalne, jaką wskazał dowcipny komputer w Autostopem przez galaktykę. Lecz jak brzmiało to pytanie?… Nikt już nie pamięta – nikt nie wie. I właśnie dlatego mówimy: „incydent”, „osoba” oraz „prawie nic się nie stało”.

Więc ja nam wszystkim przypomnę to pytanie: ile jeszcze niewinnej krwi musi zostać przelanej, żeby historia przestała lubić się powtarzać?

Czy tym razem wystarczą nam dziesiątki i setki, czy potrzebujemy milionów?

Ile jeszcze wody upłynie – a może krwi, nie wody – zanim Europa pojmie, że to, co się dzieje, a dzieją się ataki terrorystyczne ze strony islamistów, dzieje się na jej własne życzenie. Fałszywa poprawność polityczna i obłudna tolerancja, które zainfekowały Europę, odpowiadają za tę – którą to już z kolei? – tragedię. Za to, że kolejny islamista idzie prosto do raju, wprost w objęcia obiecanych mu przez Allaha hurys.

mem-manchester-2017-atak-terrorystyczny

Tymczasem mass media śmią pompować tenże nieludzki, spłaszczający temat, ohydny żargon: „incydent”, zamiast po imieniu: terrorystyczny atak. I gdzież tam, żeby która gazeta łaskawie i rzetelnie napisała, że atak ze strony islamisty – nie: toż przecież wiadomo, że sprawcą był Brytyjczyk, a że zwał się Salman Abedi – kogo to w ogóle obchodzi?…

Justyna Karolak

Komentarz z dnia 23 maja 2017 r.

Mem pochodzi ze strony Toster Pandory:

http://tosterpandory.pl/mem-informacja-o-smierci-manchester-2017/

Komentuj